Digitalt årsmöte 2022 lördag 19 februari klockan 15.00

Postad

Till medlemmar i SSKK

Välkommen till digitalt årsmöte lördag 19 februari klockan 15.00

Med anledning av nuvarande restriktioner har vi fattat beslut att genomföra årsmötet digitalt även i år. På årsmötet hanteras frågor såsom verksamhetsberättelse, klubbens ekonomi, budget 2022, verksamhetsplan samt val till styrelsen.

 Det finns möjlighet för dig som medlem att skriva motioner. Sista dag att skicka in motioner är måndag 31 januari kl 15.00.

Anmälan sker via mail senast lördag 12 februari. Anmälan och motioner skickas till styrelsen.sskk@gmail.com. Efter anmälan kommer du att få en digital länk skickad till dig som du använder för att koppla upp dig på mötet.

Vi har för avsikt att planera för ett arrangemang under 2022 då vi får möjlighet att träffas med våra hundar. I samband med det arrangemanget kommer utmärkelsen Årets Kopov att presenteras samt Årets Prestation. I år kommer ni medlemmar att kunna nominera personer till Årets Prestation, vi återkommer med mer information om det.

// Styrelsen för SSKK